استعلام قیمت : 09392004410

قابلیت حمل آسان

اولین نکته‌ای که در طراحی بسته بندی کالاها باید در نظر داشته باشید، قابلیت حمل آن است. لازم است جعبه مورد نظر را طوری طراحی نمایید، که کم‌ترین جا را در هنگام حمل بگیرد. همچنین مشتری بتواند آن را به راحتی حمل کند. این نکته در عین سادگی بسیار مهم و کاربردی است که کارتن سازی پویان اصفهان به این موضوع اهمیت خاصی داده است ولی متاسفانه بسیاری از صاحبان کسب و کار به این موضوع توجه کافی ندارند.

برای طراحی بسته بندی جعبه و کارتن مورد نظر ابتدا باید ویژگی‌های کالای خود را به درستی بررسی کنید. برای طراحی بهترین جعبه هیچ محدودیتی را در نظر نگیرید. تا آنجایی که می‌توانید بهترین ایده‌ها را به کار بگیرید. در رابطه با این موضوع می‌توانیم مثالی کاربردی را مطرح نماییم. شرکتی برای حمل و نقل گل‌های خود از جعبه‌هایی استفاده می‌کرد که از سقف آویزان می‌شدند و در نتیجه کمترین میزان آسیب به گل‌ها وارد می‌شد. این مثال بیان‌گر ایده‌ای ناب در طراحی بسته بندی می‌باشد.

حتما لازم نیست با جوهر و نقاشی جعبه‌ کالاها را زیبا و جذاب نمایید. با کمی خلاقیت و ایده‌دادن می‌توانید این کار را انجام دهید. بسته‌بندی کالاهایتان را محدود به ظرفی برای حمل و نقل نبینید. می‌توانید از همین جعبه به ظاهر ساده نمایی بسیار زیبا و جذاب بسازید؛ به صورتی که مشتری در نگاه اول مجذوب کالای شما گردد. فراموش نکنید مشتری قبل از این که محتوای درون بسته را ببیند، در نگاه اول تنها بسته‌بندی کالای شما را می‌بینید. در واقع همین بسته‌بندی تعیین‌کننده سرنوشت کالای شما خواهد بود.اگر بسته بندی شما به اندازه کافی جذاب و گیرا نباشد، قطعا کالای دیگری جایگزین کالای تولیدی شما خواهد شد.

 

امروزه سادگی یکی از آیتم‌های مهم و جدیدی است که در بسیاری از طراحی‌ها مشاهده می‌شود. البته شاید در ابتدا طراحی‌های ساده و بی‌هیچ ایده جدیدی کمی خطرناک به نظر برسد.
اما این موضوع آنقدرها‌هم پیچیده و خطرناک نیست؛ گاهی اوقات اصلا نیازی به طراحی‌ منحصر به فرد و ایده‌پردازی نیست. همین که محصولات سالم و بی‌نقص به دست مشتری برسند، خود می‌تواند عاملی برای جذب مشتری، باشد. پس سادگی را‌هم دست کم نگیرید.
یکی از ایده‌هایی که کارتن سازی پویانن اصفهان به مشتریان خود توصیه میکند هنگام طراحی کارتن‌های بسته‌بندی یادداشتی کوتاه شامل یک جمله و یا چند کلمه برای خریدار در جعبه بگذارید که نشان می‌دهد شما قصد تشکر از او را دارید. لازم نیست این جمله طولانی باشد، اضافه کردن چندین جمله کوتاه کافی است تا بین شما و خریدار احساس صمیمت به وجود بیاید و او به یک مشتری دائمی برای شما تبدیل گردد.

 

چاپ فلکسو

چاپ فکسو روش چاپی است با یک لوح چاپ برجسته (کلیشه) . این لوح به سیلندر دستگاه چاپ فلکسو بسته میشود.روش چاپ فلکسو در واقع نوع امروزی ( با استفاده از حرف و تصاویر برجسته) چاپ فلکسو همه کاره تر از روش های قدیمی دستگاه لترپرس است. چرا که با استفاده از آن می توان تقریبا انواع سطوح همچون پلاستیک، فویل، سلفون و کاغذ و کارتن را چاپ کرد.

این روش بطور وسیعی جهت چاپ سطوح به کار رفته در بسته بندی ها مختلف به کار می رود. همچنین از آن می توان برای چاپ سطح وسیعی با یک رنگ یکنواخت و یکدست استفاده کرد. دستگا چاپ فلکسو از روشی های چاپی است که همواره گسترش و پیشرفت بسیار سریعی را بر خود دیده اند. البته نباید تصور کرد که این روش تنها برای چاپ محصولاتی خاص کاربرد دارد.
در واقع قابلیت این روش برای چاپ انواع مختلفی از سطوح چاپی باعث شده تا گستره وسیعی از محصولات با این روش قابل چاپ باشند.این دستگاه در بسته بندی کارتن پویان اصفهان یکی از مهمترین  کاربرد ها را جهت چاپ کارتن و جعبه دارا میباشد

چاپ فلکسو و کلیشه سازی در کارتن سازی پویان

طي‌ چند دهه‌ گذشته‌ تكنولوژي‌ ماشين‌ های چاپ کارتن سازی  ارتقاء پيدا‌ كرده‌ و‌ تكنولوژي‌هاي‌ مدرن‌ پيش‌از‌چاپ،‌ مركب‌زني‌ و‌ اسليو‌ يا‌ ابداع‌ شده‌اند‌ و‌ يا‌ براي‌ پاسخگويي‌ به‌ نيازهاي‌ تبديل‌كاران‌ و‌ مصرف‌كنندگان‌ بهينه‌ شده‌اند اين‌ پيشرفت‌ها‌ باعث‌ شده‌ تا‌ چاپ فلكسو‌ چند رنگ به‌ يك‌ رقيب‌ جدي‌ براي‌ چاپ افست‌ تبديل‌ شود.

اهمیت سیلندر در چاپ فلکسو

کارتن پویان اصفهان برای چاپ کارتن از ماشین آلات دارای سیلندر آنی لوکس (cylinder anilox) استفاده می کند. صنعت‌ فلكسو‌ در‌ حال‌ تغيير‌ و‌ گذر‌ از‌ چاپ‌ ساده‌ به‌ چاپ‌ با‌ كيفيت‌ و‌ از‌ سيستم‌هاي‌ مبتني‌ بر‌ نوردهاي‌ انتقال‌ مركب‌ به‌ سيستم‌هاي‌ آنيلوكس‌ ارتقاء پیدا کرده است.‌ کارهای چاپي‌ اكنون‌ با‌ سرعت‌ بالا‌ انجام‌ مي‌‌شود‌ و‌ نوردهاي‌ آنيلوكس‌ قادرند‌ كيفيت‌ و‌ سرعت‌ بالا‌ را‌ براي‌ ماشين‌ های چاپ‌ به‌ وجو بياورند.

سیلندر یا همان نورد آنیلوکس هسته اصلی مرکزی سیستم های چاپ فلکسو است که وظیفه انتقال مرکب را به کلیشه بر عهده دارد . چرخه انتقال مرکب در روش فلکسو گرافی به این ترتیب است که ابتدا نورد (لاستیک) غوطه ور در مرکبدان، مرکب را به نورد اندازه گیری یا همان نورد آنیلوکس منتقل می کند . سپس نورد آنیلوکس توسط شبکه سلولی شکل خود ، لایه ای از مرکب با ضخامت یکنواخت و مشخص را به روی سطح برجسته کلیشه می رساند .

طراحی و بسته بندی کالاها تاثیر مستقیم روی میزان فروششان دارند.

کارتن سازی پویان این افتخار را دارد خدمات طراحی کارتن در اصفهان (و دیگر شهر ها را) به مشتریان عزیز خود ارائه کند.

امروزه شکل ظاهری و طراحی بسته بندی کالاها تاثیر بسیاری در مقبولیت و جذابیت کالا نزد مشتری در نگاه اول دارد. یکی از راه‌های بازاریابی شرکت‌ها، به اشتراک گذاشتن طراحی جعبه‌ها و نحوه بسته‌بندی کالاهایشان در شبکه‌های اجتماعی است. این کار موجب بیشتر دیده شدن کالا و جلب توجه مشتریان می‌گردد.